Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 nga tasa nga matahum nga tinadtad nga green bell pepper
- 1/4 tasa pino nga tinadtad nga sibuyas
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 1 mahimo (10 1/2 oz) nga gipalugdang cream nga sabaw sa celery, nga wala mahubas
- 1/2 nga gatas sa tasa
- 1 1/2 ka kopa nga ginunting nga keso sa Cheddar
- 1 nga mahimo (16 ka onsa) nga salmon, hinay-hinay ug gipabuto
- 4 ounces medium noodles, nga naluto
- 1/4 tasa nga itom nga itom nga olibo, opsyonal
- 1 tasa nga humok nga mga mumho nga tinapay nga gitunol sa 1 ka kutsara nga natunaw nga mantekilya
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa kalabasa magluto ang green pepper ug sibuyas sa 2 ka kutsara nga mantikilya hangtud nga malomo.
- Idugang ang sabaw ug gatas; kainit hangtud sa bubbly, kanunay nga pagpalihok.
- Idugang ang keso; pagkutaw hangtud matunaw. Pag-agay sa salmon, mga noodles ug mga olibo nga gipaubos.
- Pagbalhin sa usa ka 1 1/2-quart casserole ug sa ibabaw nga may buttered bread crumbs .
- Magaluto sa 350 F sulod sa 25 ngadto 30 minutos.
Nag-alagad 4.
Dugang nga mga Resipe
Sayon nga Salmon Casserole
Crockpot Scalloped nga patatas uban sa Salmon
Salmon Souffle
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1157 |
| Total Fat | 80 g |
| Tulas nga Tambok | 40 g |
| Unsaturated Fat | 23 g |
| Cholesterol | 266 mg |
| Sodium | 1,491 mg |
| Carbohydrates | 48 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 61 g |