Ang usa ka mainit nga sweet-sour bacon dressing naghatag niini nga spinach salad nga talagsaon nga lami samtang kini nagkalayo sa mga dahon.
Ang nahagsa nga bacon ug pula nga sibuyas naghatag niini og labaw pa nga palami ug kal-ang.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka quarts ang mga dahon sa spinach, ang mga stems gikuha, gihugasan
- 2 mga hiwa nga bacon, diced
- 1 ka kutsara nga harina
- 2 ka kutsara ang granulated sugar
- 1/3 tasa nga suka
- 1/2 ka asin nga asin
- 3 ngadto sa 4 ka kutsara nga matinud nga tinadtad nga pula nga sibuyas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang spinach sa usa ka dako nga pag-alagad nga panaksan, pagwagtang sa dagko nga mga dahon.
- Sa usa ka saucepan, fry nga bacon hangtud nga lutoon, kuhaa ang slotted nga kutsara; isablig sa ibabaw sa spinach.
- Sa bacon drippings magdugang nga harina; pagpalihok hangtud sa sinagol.
- Idugang ang asukar, suka, ug asin. Magluto, mag-agda hangtud nga matig-a.
- Ibubo sa ibabaw sa spinach ug add sibuyas. Himoa nga hinayhinay.
Mahimo Ka Ka Usab:
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 167 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 4 mg |
| Sodium | 467 mg |
| Carbohydrates | 26 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 6 g |