Ang yano nga paghikap sa rosas makahimo sa kasagaran nga Martini ngadto sa usa ka bag-ong lebel nga puno sa usa ka maanyag ug malumo nga mga bulak nga mga nota. Gipalambo nako kini nga cocktail alang sa adlaw nga natawhan sa usa ka higala gamit ang mga tanaman sa ting-init ingon nga inspirasyon ug usa kini ka dugang nga pagdugang sa usa ka parti sa hardin.
Samtang gipalabi nako ang usa sa mas bag-o, gaan nga istilo sa mga sangkap sama sa Hendrick's , gihimo usab nako kini gamit ang vodka ug kini ingon ka maayo. Ang rosas nga palami makuha pinaagi lamang sa paggamit sa usa ka rosas nga sinudlan nga simple nga syrup , nga dali ra nimo mahimo sa balay ug sa tindahan aron gamiton ingon nga alternatibo sa yano nga syrup sa ubang mga cocktail.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounce
- gin
- 1 ounce
- uga nga vermouth
- 1 nga baril
- nagtubo nga simple nga syrup
- 3 dashes
- Ang grapefruit bitters (kolor nga mga bitters usab magtrabaho)
- Rose nga petal o lemon twist alang sa garnish
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa ice cubes.
- Pag-uyog pag-ayo .
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
- Pagdugang og pipila ka mga dashes sa grapefruit (o orange) nga mga bitters.
- Gikan sa usa ka rose petal o lemon twist.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1179 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 201 mg |
| Carbohydrates | 252 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 11 g |