Kini usa ka sayon nga resipe sa salmon casserole nga adunay mga gisantes, itlog, ug cheddar nga keso. Ang tinapay nga mumho ug keso makahimo sa usa ka lamian nga pangunoran alang sa casserole. Ang salmon ug mga utanon gipaangay sa dill ug pulang kampanilya.
Pag-alagad sa salmon casserole nga may noodles o mashed patatas ug coleslaw .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka dako nga itlog
- 1 mahimo (10 3/4 ounces)
- mub-an nga cream sa sabaw nga uhong
- 1 teaspoon nga uga nga dill sagbot
- 1/4 ka sili nga pepper
- 1 mahimong (gibana-bana nga 15 ounces) salmon, gihumol, gikuha, gitipak
- 1 1/2 ka mga tasa nga frozen nga berdeng mga gisantes, nalaya
- 8 ka ons nga ginagmay nga keso sa Cheddar,
- gibahin
- 1 pulang kampanilya nga paminta, tinadtad
- 1 medium sibuyas, tinadtad
- 1/4 nga tasa nga maayong lugas nga tinapay
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 F (180 C / Gas 4). Ang mantikilya usa ka 11-by-7-by-2-inch baking pan.
- Pagpangitsa sa mga itlog sa usa ka panaksan sa pagsagol; pagpalihok sa sopas, dill, ug pepper sa yuta hangtud nga sinagol.
- Idugang ang nadaot nga salmon, gitusok ang mga mag, katunga sa keso, kampanilya, sibuyas, ug mga mumho sa pan . Pagpalihok sa pagsagol sa mga sagol.
- Pagbalhin sa timpla ngadto sa giandam nga baking pan.
- Magaluto sa preheated oven sa 45 minutos.
- Isablig ang nahabilin nga keso ug ipadayon ang pagluto sulod sa 5 minutos, o hangtud nga matunaw ang keso.
- Himoa nga ang casserole mobarug alang sa 10 minutos sa dili pa pagputol ug pag-alagad.
Nag-alagad 8.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 426 |
| Total Fat | 32 g |
| Tulas nga Tambok | 16 g |
| Unsaturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 220 mg |
| Sodium | 273 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 26 g |