Ang yano nga lamian nga appetizer maayo nga mag-alagad kung kinahanglan nimo ang sayon ug dili mahal nga pagpaak. Gihimo kini pinaagi sa pagputos sa mga pan nga may cream cheese, spinach, ug salami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 24 mga hiwa salami (hinay-hinay nga giputol; ang mas dako nga diametro sa salami, mas maayo)
- 4 ka onsa ang gipahumok nga cream cheese
- 24 ka dahon sa spinach (o
- Mga dahon sa arugula, gihugasan ug patted nga uga)
- 24 nga mga sungkod
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ipatap ang matag tipik sa salami uban sa usa ka kutsarita sa cream cheese. Ibutang ang usa ka dahon sa spinach sa tunga-tunga sa ad-ad.
- Ibutang ang tumoy sa usa ka breadstick sa ngilit sa slice sa salami ug kusog nga maglikol. Balika, ug ipatong ang mga salami-pop sa usa ka tray nga nag-alagad; pagserbisyo dayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 37 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 7 mg |
| Sodium | 99 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |