Kining tasty Mexican-style casserole siguradong mahimong paborito sa pamilya. Kini usa ka maayo kaayo nga kaserola nga magaluto alang sa pagpangaon sa pamilya. O dad-a kini ngadto sa usa ka panihapon sa potluck.
Tan-awa usab
Crock Pot Beef Enchilada Casserole
Tex-Mex Mac's Keso
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ngadto sa 1 1/2 ka libra nga gibaligya nga karne sa yuta
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga sibuyas
- 1 mahimo (mga 10 ounces) pula nga enchilada sarsa
- 1 mahimo (10 1/2 onsa) ang gipondong cream sa sabaw nga uhong
- 1 mahimo (10 1/4 onsa) cream nga sabaw sa manok
- 1 mahimo (4 ounces) nga tinadtad nga lunhaw nga chili peppers
- 1 tasa nga gatas
- 1 ka gagmay nga clove nga ahos, minced
- 1 nga pakete (mga 7 ounces) nga tortilla chips, nga us aka gubaon
- 8 ounces grated Cheddar keso o Mexican keso nga kombinasyon
- 1 ka (4 onsa) nga tinadtad nga hinog nga olibo
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno ngadto sa 375 F.
- Hayag nga grasa ang 9-by-13-by-2-inch baking dish.
- Sa usa ka dako nga kawala, ang kolor nga karne sa yuta nga adunay sibuyas; Kuhaa gikan sa kainit ug habwa ang sobra nga tambok. Idugang ang sabaw nga sili, sabaw, tinadtad nga chili peppers, gatas, ug minced nga ahos; Mix maayo.
- Sa giandam nga linuto sa kalaha nga pinggan, ang katunga nga bahin sa us aka guba nga mga tortilla chips; Ibabaw sa katunga sa yuta nga sagol nga karne sa baka ug katunga sa keso.
- Layer nga adunay nahibilin nga tortilla chips, dayon ang nahibilin nga karne.
- Isablig ang nabilin nga keso ug tinadtad nga mga itom nga olibo sa ibabaw.
- Magaluto sa preheated oven sulod sa 35 ngadto sa 40 minutos.
Tindog sulod sa 10 ka minutos sa dili pa magserbisyo.
Nag-alagad 6-8
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 751 |
| Total Fat | 54 g |
| Tulas nga Tambok | 28 g |
| Unsaturated Fat | 16 g |
| Cholesterol | 184 mg |
| Sodium | 663 mg |
| Carbohydrates | 34 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 35 g |