Ang resipe sa mga casino casino naggikan sa unang mga 1900 sa Casino sa Narragansett Pier sa Rhode Island. Gawas sa clams casino, mahimo usab nimo makit-an ang mga resipe alang sa mga casino nga adunay susama nga mga sangkap.
Ang mga sagbot mahimo gamiton imbes nga berde nga sibuyas. Mobati nga libre sa matag usa nga appetizer uban sa pipila ka tinadtad nga presko nga parsley ug pipila ka tulo sa Tabasco sauce.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 24 ka gagmay nga kabilya sa kabhang
- 1/4 ka tasa nga mantikilya, gihumok
- 1/4 nga tasa nga tinadtad nga berde nga sibuyas
- 1/4 nga tasa nga matahum nga tinadtad nga green bell pepper
- 1/4 nga tasa nga matahum nga tinadtad nga celery
- 1 ka kutsarang lemon juice
- 4 mga hiwa nga bacon, nga lutoon hangtud nga lutoon ug nahugno
Unsaon sa Paghimo Niini
- Kuhaa ang mga talinis gikan sa kabhang. Hugasi ang mga kabhang, dayon ibutang ang matag clam sa lawom nga katunga sa kabhang. Biyai ang nahibilin nga clam shell nga halves.
- Isablig ang mga panit sa usa ka gamay nga asin.
- Pagdugtong mantikilya, tinadtad nga berde nga sibuyas, tinadtad nga kampanilya nga paminta, tinadtad nga celery, lemon juice, ug nahugno nga bacon.
- Ibabaw ang matag clam sa usa ka gamay nga kutsara sa mantikilya ug sagol sa utanon.
- Ibutang ang mga kabhang sa usa ka higdaan nga bato nga asin sa usa ka mabaw nga linuto nga pan.
- Magaluto sa 425 F sulod sa 10 ngadto sa 12 ka minutos.
Mga Tip sa Eksperto
- Pahimut-an ang mga appetizer nga adunay lab-as nga tinadtad nga parsley ug sarsa sa Tabasco.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 87 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 26 mg |
| Sodium | 206 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 5 g |