Unsa ang mahitungod sa usa ka orange twist sa usa ka Vodka Martini ? Ang kini nga gamay nga pangluto nga orange nga cocktail usa ka maayo nga paagi sa pagpabugnaw sa mainit nga ting-init nga mga gabii.
Samtang ang Martinis moadto, usa kini sa akong paborito nga mga aperitif ug magtagbo og maayo sa salmon, salads, o bisan unsa nga kahayag, "tingpamulak" nga pagkaon. Daghang mga tawo ang gusto sa vodka sa niini nga cocktail, apan akong nakita nga ang paggamit sa gin nagmugna sa usa ka nindot nga komplikado nga ilimnon nga citrus.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounce
- gin o
- vodka
- 1/2 onsa
- triple sec
- 1/2 onsa
- uga nga vermouth
- Dash of
- mga bitter sa orange
- Gidibuho:
- lubog nga kolor
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
- Pagdayandayan uban sa orange twist.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 227 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |