Pag-alagad niini nga mga patatas nga patatas ingon nga usa ka kilid nga pinggan o usa ka makalingaw nga appetizer sa imong sunod nga pagpundok!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 pounds / 900 g Russet patatas, gihan-ay ug guntingon nga mga wedges
- 1 ka kutsara / 15 mL nga lana sa oliba
- Dagat sa asin sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang patatas nga patatas sa usa ka dako nga panaksan uban sa lana sa oliba ; itabod nga maayo sa sinina.
- Pag-ihaw sa medium-high nga kainit sulod sa 10 minutos, pagbalik sa makausa o makaduha hangtud makita ang grille ug maluto.
- Panahon sa asin ug pag-alagad gilayon uban sa dippers.
Pag-alagad uban niining talagsaong paglusbog nga mga sauces:
Pag-usisa sa nutrisyon matag pag-alagad (patatas lamang):
Kalori: 140, Fat: 2g, Saturated Fat: 0g, Trans Fat: 0g, Cholesterol: 0mg, Sodium: 95mg, Potassium: 713mg, Carbohydrates: 28g, Fiber: 3g, Sugar: 1g, Protein: 3g, Vitamin A: 0 %, Vitamin C: 30%, Calcium: 2%, Iron: 8%
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 100 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 48 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |