Kini nga panakot sa India dili lamang sayon nga himoon sa balay, kini mas daghan usab nga lami sa lugas sa balay. Ayaw pagbag-o ang mga kantidad nga angay sa imong personal nga pagtilaw. Mahimong dali ka nga mapadaghan ang resipe, apan girekomendar ko nga magamit nimo ang igo nga gamiton sulod sa 1 ka bulan aron kini magpabilin nga presko.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 ka tasa nga coriander seeds
- 2 ka kutsara nga mga liso sa cumin
- 1 ka kutsarang black peppercorns
- 2 teaspoons cardamom pods
- Duha ka 3-pulgada nga cinnamon sticks, gibuak sa gagmay nga mga piraso
- 1 ka kutsaritang bug-os nga cloves
- 1 tibuok nga nutmeg
Unsaon sa Paghimo Niini
Pagputol sa mga liso sa coriander sa usa ka gamay nga kalan-on sa kainit nga kainit, pag-ablihan ang kalan-on pabalik-balik sa burner aron malikayan ang pagsunog, hangtud nga ang mga binhi mopagawas sa usa ka maanindot nga kahumot, 1 ngadto sa 2 ka minutos. Pagbalhin ngadto sa usa ka panaksan ug isalikway. Balika ang proseso, usa sa matag higayon, uban sa mga liso sa cumin, peppercorns , cardamom, cinnamon , ug cloves. Himoa nga bug-os nga bugnaw
Ibutang ang tanan nga mga sangkap gawas sa nutmeg sa usa ka panakot nga panakot ug maggaling sa usa ka pinong pulbos.
Pagbalhin ngadto sa usa ka panaksan. Paggrupo sa nutmeg sa ibabaw sa sagol. Pag-aghat aron maayo ang pagkalubong.
Pagbalhin ngadto sa usa ka garapon nga bildo nga adunay hugot nga taklob. Ang garam masala magpabilin sa temperatura sa lawak sulod sa usa ka bulan.
Resipe nga Tinubdan: ni Su-Mei Yu (William Morrow)
Gipublikar nga may pagtugot.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 16 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Carbohydrates | 3 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |