Ang Peary Bird usa ka makalingaw nga cocktail nga adunay usa ka dako nga layer sa mga lami nga diha-diha dayon sa pagdala kaninyo ngadto sa mga panahon sa tingdagdag sa bugnaw nga panahon ug sa pagkahulog mga dahon .
Ang akong gihigugma bahin niining ilimnon mao ang mga lut-od sa lami, nga naglakip sa pear, vanilla, herbal, ug nutmeg. Nagsugod kini sa Swan's Neck Vodka, usa ka vodka-based nga vodka nga French nga hapsay. Idugang sa nga ang vanilla nga mga nota sa Tuaca ug ang herbal brandy sa B & B uban sa lab-as nga pear ug nutmeg ug ikaw adunay usa ka hinanduraw cocktail uban sa usa ka maanindot nga balanse sa palami.
Ang B & B usa sa mga kasagaran nga nagtan-aw sa mga sangkap sa cocktail, nga ang tul-id nga Benedictine mao ang kinatibuk-ang gusto. Kini usa ka pagsagol nga sama niini nga nagpamatuod nga ang B & B usa ka praktikal nga panghalo, bisan sa mas komplikado nga mga resipe. Gisulayan nako si Benedictine dinhi, ug wala kini ang balanse nga gihatag sa B & B.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 barok sa diced
- pear
- 1 1/2 ounces sa Swan's Neck
- Vodka
- 1/2 onsa
- Tuaca
- 1/2 onsa
- B & B
- 1/4 onsa
- yano nga syrup (1: 1)
- Pinch sa ground nutmeg
- Gidibuho:
- orange nga panit
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka cocktail shaker , sulud sa pear, nutmeg ug yano nga syrup.
- Idugang ang vodka, Tuaca, ug B & B, ug ibabaw uban sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo ,
- Dobleng pilas ngadto sa usa ka botelya sa cocktail .
- Gidibuho uban sa zest orange nga kolor.
(Recipe Courtesy: dr_kmkz)
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 616 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 123 mg |
| Carbohydrates | 126 g |
| Pagkaon sa Fiber | 26 g |
| Protein | 10 g |