PB & J sa pamahaw? Oo, palihug! Kining peanut butter ug jelly waffle sandwich mas gamay pa kay sa classic nga pagkabata, apan kini ingon nga makapatagbaw! Ang pagdugang sa presko nga prutas nagpabati sa usa ka gamay nga mas hamtong ug kini nagputol sa asukar nga anaa sa jelly!
Gigamit nako ang frozen whole grain blueberry waffles alang sa niini nga pinggan. Gihimo nila kini nga pamahaw nga sayon kaayo ug mas paspas kay sa paghimo sa mga waffles gikan sa scratch! Siyempre, mahimo ka usab maggamit sa mga hinimo-sa-balay nga mga torta! Usahay ako makahimo og usa ka hugpong nga mga waffles sa usa ka dako nga batch ug unya freeze kanila alang sa reheating sa tibuok semana! Higugmaa ako sa pipila ka mga waffles! Ganahan usab ako nga mogamit sa tibuok nga lugas o protina nga mga waffle aron makadugang sa usa ka sustansya. Maayo kini nga paagi sa pagkuha sa mga manok nga mangaon aron kaonon ang mga lugas!
Duna koy maanindot nga bag-ong mga blueberries, apan ang mga strawberry, raspberry, o ubas mahimong mapuli! Mahimo usab nimo gamiton ang lainlaing matang sa nut butter, sama sa almond o cashew!
Kuhaa kining mga waffle aron moadto sa pipila ka papel nga parchment ug dali ka nga pamahaw!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 frozen whole-grain blueberry waffles
- 2 Tablespoons peanut butter (tanan nga natural, o ubang nut butter)
- 1/4 tasa nga blueberries (lab-as, o uban pang mga berry o prutas)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Toast ang mga waffles ngadto sa crispiness.
- Ipasa ang peanut butter sa usa sa mga waffles.
- Ibabaw ang waffle uban sa mga blueberries ug ibutang ang laing waffle sa ibabaw sa laing waffle.
- Guntinga ang katunga o sa mga bahin ug alagaran!
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 393 |
| Total Fat | 24 g |
| Tulas nga Tambok | 14 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 61 mg |
| Sodium | 6 mg |
| Carbohydrates | 48 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 3 g |