Ang kini nga himsog nga resipe sa quinoa nga pamahaw sayon kaayo aron mahimo; pagdugang bisan unsa nga seasonal nga mga bunga nga imong gihandum, gikan sa berries ngadto sa mansanas!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa nga vanilla soy, humay, o gatas nga almendras , dugang pa alang sa pag-alagad
- 1 tasa nga wala mahatag nga quinoa
- 1/4 t. asin
- 2 T. asukar o likas nga pangpatam-is
- 1 medium-sized nga saging, nga gitadtad
- 1/4 nga tasa nga gisudlan sa lubi
- 1/2 tasa nga almendras, mga liso ug mga bunga nga imong gipili
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka medium-sized nga pan sa basa sa medium-high nga kainit nagsagol ang walay gatas nga gatas, quinoa ug asin. Dad-a ang sinagol sa usa ka hubag, dayon pakunhawa ang kainit ug tuguti ang pagsagol sa simmer sulod sa 15 ka minutos, o hangtud nga ang kadaghanan sa likido nalinga. Kuhaa gikan sa kainit.
- Pag-agos sa sugar o liquid sweetener, tinadtad nga saging, shredded coconut, ug mga nut ug mga liso nga imong gipili. Pag-alagad sa mainit nga uban sa dugang nga soy, kan-on, o gatas nga almendras kung gusto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 178 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 171 mg |
| Carbohydrates | 31 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 5 g |