Nag-uban kini sa tanan. Ang matag usa sa akong pamilya makahimo sa pagputol sa usa ka plato niini nagpasabut sa pag-alagad sa among tibuok nga gang. Kinahanglan nga ibutang ko kini sa lamesa sa dili pa mag-alagad tungod kay ang usa ka plato niini nga naghulat sa kusina naghangyo lamang sa kasamok. Kini yano ra kaayo nga himoon, apan nagkinahanglan og pipila ka pagtagad sa stove.
Ang pipila ka mga pinggan nga ilang mahimo nga maayo mao ang:
- Grilled Chicken ug Avocado Flatbread Sandwich
- Yano nga Lemon-Bawang nga Inasal Turkey Dughan
- Kahiladman nga Ginger Salmon
- Caramelized Onion ug Parmesan Burgers
- Herby Scallion Chicken
- Grilled Pork Loin
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara nga lana sa olibo o utanon, gibahin
- 4 ka dako nga linuto sa kalaha o Yukon nga patatas, gipanitan ug gisintang
- Pagtilaw sa asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga kalan-on sa medium-high heat (mas maayo nga nonstick), dugangi og usa ka kutsara nga lana, dayon ipatapik ang mga patatas hangtud nga gamay nga browned, apan dili magluto, mga 8 minutos. Mahimo nimo kini buhaton sa mga batch; ayaw pagdugangi ang kaldero. Pagdugang og usa ka gamay nga asin ug itabon ug palihug kanunay.
- Paggamit sa usa ka slotted nga kutsara sa pagbalhin sa mga patatas ngadto sa usa ka tisyu sa papel nga gitabon nga plato sulod sa usa ka gutlo aron masuhop ang sobra nga lana, dayon ibalhin kini ngadto sa usa ka pinggan nga nagsud-ong ug mag-init.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 131 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 83 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |