Ang usa ka pag-igo sa mga bata ug sa mga hamtong, kini nga makapahupay ug sayon nga himoon ang Recipe Chicken Recipe ug Broccoli Bake nga kombinasyon sa usa ka masahon nga sarsa nga may lutu nga manok ug broccoli.
Ibabaw ang casserole nga adunay usa ka layer sa croutons ug parmesan ug ipaangay sa usa ka salad o bag-o nga linuto nga buttermilk biscuits aron makahimo sa usa ka makatagbaw nga kalan-on sa pamilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa nga mantikilya
- 3 ka kutsara ang tanan nga katuyoan nga harina
- 1 mahimo (mga 14 ka onsa)
- manok sabaw
- 2 ka tasang sagbot
- tinimplahan nga mga crouton
- 1 ka pakete (10 oz) nga frozen broccoli spears, niluto ug gihugasan
- 8 dagkong mga hiwa nga linuto nga manok
- 1/4 nga kopa ang grano sa keso sa Parmesan
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 375 ° F. Grasa ang 1 1/2-quart baking dish.
- Matunaw ang mantekilya sa usa ka saucepan sa ubos nga kainit; pagkutaw sa harina ug pepper. Kuhaa gikan sa kainit; dugangan ang manok sabaw sa hinay-hinay, stirring hangtud nga hapsay. Bumalik ngadto sa kainit nga kainit ug magluto, pagpalihok kanunay, hangtud nga baga ug bula. Kuhaa gikan sa kainit.
- Ibutang ang mga crouton sa ubos sa giandam nga sud-an nga linuto sa kalaha. Ibubo ang katunga sa sarsa sa mga crouton. Ibutang ang mga bangkaw nga broccoli sa usa ka layer sa mga crouton ug salsahan dayon tipik ang manok sa broccoli, dayon ibutang ang nahabilin nga sarsa sa ibabaw. Isablig ang Parmesan nga keso.
- Magaluto sulod sa 25 ka minutos, o hangtud sa kainit.
Nalangkit nga mga resipe
Ang Beverly's Creamy Broccoli Chicken Recipe
Sayon nga Chicken Divan Casserole
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 717 |
| Total Fat | 47 g |
| Tulas nga Tambok | 21 g |
| Unsaturated Fat | 16 g |
| Cholesterol | 170 mg |
| Sodium | 980 mg |
| Carbohydrates | 32 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 42 g |