Kining sayon nga broccoli chicken giluto ngadto sa pagkahingpit diha sa hinay nga cooker.
Ang yano nga kombinasyon sa mga dughan sa manok, broccoli, ug condensed nga sabaw naghimo sa usa ka talagsaon nga panihapon kada adlaw. Pag-alagad sa niini nga flavorful pinggan sa mainit nga linuto nga bugas o anghel buhok pasta.
Kung gusto nimo ang imong brokoli crisp-tender, mag-uuma kini nga mosunod sa mga direksyon sa package ug alagaran kini uban sa manok.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 mahimo / 10 1/2 ounces nga cream sa broccoli nga sabaw
- 2 ngadto sa 3 ka libra nga dughan nga dughan nga manok (walay boneless; mahimo nga magamit nga nagyelo)
- 1 bag nga tinadtad nga broccoli (frozen, 16 ounces)
- Hilaw nga asin, aron makatilaw
- Bag-o nga itom nga pepper
- 1 tasa nga gatas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga piraso sa manok sa crock pot.
- Tabuni ang frozen nga broccoli ug kutsara ang cream sa sabaw nga broccoli sa tanan. Pagdugang og asin ug paminta sa pagtilaw.
- Pagtabon ug magluto sa ubos sulod sa 5 ngadto sa 7 ka oras o taas sa mga 3 ka oras. Ang dughan nga walay manok nga manok mahimong mamala kon lutoon nga dugay kaayo, busa susiha kini human sa mga 4 ka oras sa ubos o 2 ka oras sa taas.
- Pagdugang og gatas mga 45 minutos sa wala pa mahuman, o 30 ka minutos kung pagluto sa taas.
- Nag-alagad nga nagbubo sa humay.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 696 |
| Total Fat | 46 g |
| Tulas nga Tambok | 19 g |
| Unsaturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 220 mg |
| Sodium | 426 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 58 g |