Ang dill ug sour cream nga palami niining dulot, lami nga karne nga stroganoff nga resipe.
Pag-alagad sa karne sa init nga linuto nga noodles ug bugas, uban sa usa ka salad o utanon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka kilo nga maniwang nga karne sa baka o karne sa baka, putlon ngadto sa gagmay nga mga piraso o nipis nga mga piraso
- 4 ka kutsara nga butter o margarine
- 1 tasa nga tinadtad nga sibuyas, mga 1 ka dako nga sibuyas
- 4 ngadto sa 8 ka onsa nga ginunting nga mga uhong
- 3 ka kutsara ang tanan nga katuyoan nga harina
- 2 tasa nga sabaw sa baka o bouillon
- 1/2 ka asin, o sa pagtilaw
- 1/8 ka kutsara nga pepper
- 1 tasa sour cream
- 1 teaspoon nga uga nga dillweed
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init og mantekilya sa usa ka dako nga bug-at nga panagang sa kainit sa kainit.
- Pagdugang og karne sa 2 ngadto sa 3 nga mga batch, pagdali sa matag batch sa madali. Paggahin ug pagpainit. Idugang ang sibuyas ug mga uhong ngadto sa skillet ug sauté sa mga 5 ngadto sa 6 ka minutos, hangtud nga bulawan nga brown. Pag-agas sa harina; Hugpong maayo ug magluto, pagpalihok, sulod sa 2 ka minutos.
- Sa hinay-hinay pagpalihok sa karne sa karne. Magluto, mag-stir, hangtud nga ang sarsa mao ang baga ug bubbly, mga 3 ka minutos. Idugang ang karne ug dill sa sagol. Idugang ang asin, pepper ug sour cream; init nga pinaagi sa - dili lutoon mo ang. Pag-alagad sa humay o noodles.
Nag-alagad 6.
Mahimo Ka Usab
Crockpot Budget Stroganoff
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 451 |
| Total Fat | 26 g |
| Tulas nga Tambok | 10 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 124 mg |
| Sodium | 874 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 37 g |