Usa ka flavorful dish nga hinimo sa yano nga mga sangkap nga pantry. Pag-alagad niini nga mga steak uban sa mashed patatas o noodles.
Nalangkit nga mga resipe
Crockpot Round Steak uban sa Gravy
Ang Old-Fashioned Swiss nga Steak
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 medium nga purpura sibuyas, gibahin ug giputol ang 1/4-pulgada nga mga hiwa
- 4 ngadto sa 6 ka steak sa chuck
- Creole seasoning o uban pang seasoning mix (asin ug pepper)
- 3 ka kutsara nga harina
- 3 ka kutsarang bugnaw nga tubig
- 1 teaspoon nga Kitchen Bouquet o uban pang gravy sauce sa browning
- asin ug paminta sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga sliced sibuyas sa crockpot.
- Isablig ang mga steak uban ang timplang timpla; ibutang sa crockpot sa mga sibuyas.
- Pagdugtong nga harina nga may bugnaw nga tubig; pagpalihok sa usa ka tinidor o gamay nga whisk hangtud nga hapsay. Idugang ang gravy sauce sa browning; kutsara sa steak.
- Tabuni ug magluto sa ubos sa 7 ngadto sa 9 ka oras.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 829 |
| Total Fat | 43 g |
| Tulas nga Tambok | 17 g |
| Unsaturated Fat | 20 g |
| Cholesterol | 247 mg |
| Sodium | 1,780 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 78 g |