Kini nga bino gihimo uban sa dako nga scuppernong o muscadine nga mga ubas nga mga Amerikano nga ubas nga makita diha sa Southeastern states. Ang mga scappernong ubas kasagaran usab nga gigamit sa mga jams ug jellies .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka quarts Scuppernong o Muscadine grapes
- 1 ka quart nga tubig nga nagbukal
- 2 1/4 ka tasa nga asukar
- 3/4 nga kopa nga vodka
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gipuga ug hugasi ang mga ubas; habwa sa maayo.
- Sa usa ka dakong stoneware crock o sa panaksan, maayo ang duga sa ubas.
- Ibubo ang nagbukal nga tubig ibabaw sa mashed nga ubas.
- Tabuni ang sudlanan nga adunay duha ka gibag-on nga cheesecloth ug ibilin sa usa ka mabugnaw, ngitngit nga dapit sulod sa 24 ka oras.
- Sa ikaduha nga adlaw idugang ang asukar, ilisan ang panit nga cheesecloth, ug magbilin og laing 24 ka oras.
- Sa sunod nga adlaw, palain ang pulp, binhi, ug mga panit, nga makuha ang daghang duga kutob sa mahimo. Tabuni ang presko nga cheesecloth ug biyai ang 3 ka adlaw (adlaw 4, 5, ug 6).
- Sa adlaw nga pito, dugangi ang vodka ug tabuni pag-ayo ang usa ka mabug-at nga taklob o plato nga adunay usa ka tisa o duha nga maggunit niini. Pagbiya sa 2 ka adlaw.
- Botelya sa sterile , hingpit nga uga nga mga sudlanan. Tipigi ang usa ka cool, dark place sulod sa 2 ngadto sa 3 ka bulan sa dili pa gamiton.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 138 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Carbohydrates | 29 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |