Aduna bay nahabilin nga manok? Sulayi ang paghimo niining mga sayon kaayo nga quesadillas sa manok. Uban sa upat lamang nga mga sagol, kini nga quesadillas recipe sa manok mao ang usa ka snap sa pag-andam. Pag-alagad sa mga quesadillas sa manok nga adunay tomato salsa, sour cream, ug guacamole .
Ayaw Pag-Miss: Mga Resipe sa Quesadilla sa bisan unsang panahon sa Adlaw
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 teaspoons nga canola oil, gibahin
- 4 10-pulgada nga harina tortillas
- 2 ka copa nga gisudlan nga linuto nga rotisserie nga manok
- 2 ka tasa nga gikutlo
- cheddar nga keso
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat 1 tsp. sa lana sa usa ka dako nga kaldero sa panit sa medium nga kainit.
- Samtang ang pan gipainit, tipunon ang quesadillas. Isablig ang 1/2 nga tasa sa manok sa katunga sa matag tortilla. Ibabaw sa 1/2 ka tasa sa keso . Pil-a ang katunga.
- Ibutang ang usa ka quesadilla sa usa ka panahon sa skillet. Himoa nga kini magluto 2 ka minuto hangtud nga bulawan nga brown sa usa ka kilid.
- I-flip ang mga kumpit. Magluto sa laing 2 ka minuto hangtud nga matunaw ang keso ug ang quesadilla brown sa pikas nga bahin. Kuhaa sa usa ka plato.
- Usba uban sa mga nahabilin nga quesadillas.
Pag-alagad dayon sa mga quesadillas.
Ayaw Pako: BBQ Chicken Quesadillas
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1122 |
| Total Fat | 69 g |
| Tulas nga Tambok | 31 g |
| Unsaturated Fat | 21 g |
| Cholesterol | 225 mg |
| Sodium | 1,645 mg |
| Carbohydrates | 54 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 69 g |