Homemade hash brown patatas, usa ka maayong paagi sa pagsugod bisan unsang adlawa! Naghimo usab sila og nindot nga bahin alang sa brunch, paniudto, o panihapon. O gamiton ang hash brown mixture aron paghimo sa hash brown casserole o corned beef hash .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka tasang bugnaw nga linuto nga patatas, gitadtad
- 1 ka kutsara nga minced sibuyas
- 1 ka asin nga asin
- 1/4 ka sili nga pepper
- 1/4 nga gatas sa tasa
- 3 ka kutsara nga mantikilya
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa mga patatas, sibuyas, asin, pepper, ug gatas. Matunaw ang mantekilya sa usa ka dako nga kalog sa kainit. Ayaw pasagdi ang mantequilla.
- Kon ang mantequilla init, dugangi ang patatas. Padayon nga lig-on. Bawasan ang init ug fry sa hinay-hinay hangtud sa ubos ang bulawan nga brown.
- Ayaw pagkalot. Pagbantay pag-ayo o ibutang sa ilalum sa broiler aron sa brown sa pikas nga bahin.
- Nag-alagad 4.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 216 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 27 mg |
| Sodium | 32 mg |
| Carbohydrates | 29 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 4 g |