Adunay pipila ka mga Kulturan nga Karaang mga resipe gikan didto ug, sa walay palad, daghan ang subpar sa kultura sa karon nga labaw nga mga ilimnong kape. Nganong gamiton nimo ang instant coffee sa dihang adunay sari-sari nga espresso ug kalidad nga mga liso sa palibot?
Mao kana ang hinungdan nga nalipay ko nga nakit-an kining resipe sa Stew Ellington. Kini usa ka mas maayo nga bersyon sa usa ka susama nga ilimnon nga akong natagamtam kaniadto ug nalingaw gayud ako sa paggamit sa espresso ug cacao, nga usa ka hinanduraw nga panagsama sa kadaghanan sa bisan unsang bourbon.
Kon ang lab-as nga espresso lapas sa imong kapabilidad, mahimo nimo kapuli ang regular nga kape. Sa sini nga hitabo, magamit ang 2 1/2 onsa nga kape agud kuhaon ang espresso kag tubig sa resipe sa idalom. Ingon niana, ang usa ka maayong kopa sa espresso mahimo nga walay usa ka dako nga makina, ang moka pot usa ka maayong alternatibo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ounces
- bourbon whiskey
- Gipangitngit ang 1/2 onsa
- creme de cacao
- 1 1/2 ons tubig
- 1 ounce
- Espresso (chilled)
- 1/4 onsa
- yano nga syrup
- 2 dashes
- mga bitter sa orange
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka cocktail shaker nga adunay ice cubes.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Gikan sa yano nga bildo nga puno sa yelo.
- Pagdiyutay uban sa mga liso sa kape o mga nataran.
(Resipe gikan sa 901 Maayong Mga Cocktail)
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 178 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |