Ang usa ka itlog ug gatas nga gatas naghimo niini nga usa ka adunahan, custard-like macaroni ug keso nga kaserola.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 1/2 nga mga cuchara nga dili kaonon nga elbow macaroni
- 2 ka gatas nga gatas
- 4 ka kutsara ang nangatunaw nga mantikilya,
- gibahin
- 2 tablespoons nga harina
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/2 ka sili nga pepper
- 3 ka itlog,
- gikulata
- 2 1/2 ka kopa nga ginunting nga keso sa Cheddar, gibahin
- 3/4 nga kopa
- bag-ong mga breadcrumb
Unsaon sa Paghimo Niini
- Magluto sa macaroni sumala sa mga direksyon sa pakete diha sa nagbukal nga salted water; habulan ug ilain.
- Gabunon ang gatas, 3 ka kutsara nga natunaw nga mantekilya, ang harina, asin, pepper, ug mga itlog sa usa ka panaksan nga pang-mix; humok hangtud nga hapsay ug maayo ang pagkasagol.
- Layer katunga sa linuto nga macaroni sa ubos sa usa ka mabaw, buttered 2-quart baking dish; isablig sa 2 ka tasa keso ug sa ibabaw uban sa nabilin nga macaroni.
- Ibubo ang gatas ug itlog nga sagol sa macaroni.
- Ihatag ang mga breadcrumb sa nahabiling 1 ka kutsara nga natunaw nga mantekilya; isablig ang mga mumho sa tinapay sa ibabaw sa ibabaw sa macaroni ug cheese mixture.
- Pagluto sa macaroni ug keso sa 350 F, nga gibuksan, sulod sa mga 45 ngadto 50 minutos; isablig uban ang nabilin nga keso ug ipadayon ang pagluto sulod sa mga 5 minutos, o hangtud nga kini ibutang.
Mahimo Ka Usab
Classic nga gikaon nga Macaroni ug Keso
Hinay nga Cooker Macaroni ug Cheese Recipe
Macaroni ug Keso uban sa Bacon
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 762 |
| Total Fat | 50 g |
| Tulas nga Tambok | 27 g |
| Unsaturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 233 mg |
| Sodium | 1,077 mg |
| Carbohydrates | 43 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 35 g |