Kini nga Jamaican Jerk Chicken marinated dili sama sa uban nga mga resipe nga yano nga sa pagtawag alang sa usa ka jerk rub. Kini nga manok daghag giserbisyuhan sa iyang kaugalingon o hiniwa ug nagsilbi sa mga salads o sa mga wrap.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libras / 900 g nga walay panit nga manok dughan
- 1 ka pepper pepper, binhi ug diced
- 3 ka kutsara / 45 mL nga tubig
- duga sa 1 apog
- duga sa 1 ka dako nga lemon
- 1 ka kutsara / 15 mL Dijon style mustard
- 2 cloves nga ahos, minced
- 2 cubes chicken bouillon
- 1 teaspoon / 5 mL pinaugang parsley
- 1 teaspoon / 5 mL yuta nga cumin
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL nga uga nga thyme
- 1/2 teaspoon / 2.5 mL allspice o cinnamon
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL black pepper
- dash sa cinnamon
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sangkap gawas sa manok ug ibubo ngadto sa usa ka mabaw nga baking dish o baga nga bag nga plastik. Idugang ang manok ug ibalik ang sinina.
- Tabuni ug ibutang sa refrigerator aron makalaya sa jerk seasoning sulod sa 30 minutos ngadto sa 1 oras. Preheat grill. Kuhaa ang manok gikan sa jerk marinade ug ibubo marinade ngadto sa usa ka saucepan.
- Dad-a sa usa ka hubag. Ibutang ang manok sa grill pagluto nga gibana-bana nga 7 ngadto sa 10 ka minutos kada kilid (o hangtud nga nahuman), matag bugas nga may nahabilin nga linuto nga jerk marinade.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 495 |
| Total Fat | 25 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 152 mg |
| Sodium | 688 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 51 g |