Kini mao ang usa ka batakan nga sabaw sa patatas nga gitiman-an uban sa pipila ka basil ug parsley, uban sa tinadtad nga mga sibuyas, celery, ug mga carrots. Ang mga patatas ug mga utanon giluto sa hinay nga cooker nga adunay sabaw nga manok. Ang cream o half-and-half gidugang sa sabaw duol sa katapusan sa panahon sa pagluto.
Pag-alagad niining dako nga pagtilaw, puno nga sabaw sa patatas nga may baga nga tinapay o mga biscuit ug usa ka simple nga salad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka medium nga patatas, gipanitan ug gisintang
- 1 tasa nga tinadtad nga sibuyas
- 2 carrots, gipanitan ug gipipis ug gipipis
- 2 mga gusok nga celery, hinay-hinay nga ginunting
- 4 ka tasa nga manok sabaw, ubos nga sodium
- 1/2 ka kutsarita nga uga nga basil
- 1 teaspoon nga asin, o sa pagtilaw
- 1/2 ka kutsara nga bag-o nga itom nga pepper
- 1/4 nga kopa
- hingpit nga harina
- 1 1/4 ka copa
- cream o tunga-tunga ug tunga
- 2 ka kutsarang presko nga tinadtad nga parsley
- Gikuha ang nahugno nga bacon o hinay nga berde nga sibuyas, opsyonal
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gabunon ang mga diked nga patatas, tinadtad nga sibuyas, carrot, celery, sabaw sa manok , basil, asin, ug pepper sa usa ka hinay nga cooker.
- Tabuni ug magluto sa HIGH sa 3 ka oras, o hangtud nga ang mga utanon malomo.
- Pag-uswag og harina ug cream o tunga-tunga ug tunga; pagpalihok ngadto sa sabaw. Pagpalihok sa parsley.
- Tabuni ug lutoon ang 30 minutos o hangtud nga init.
- Kung gitinguha, isablig ang linuto nga lut-od nga bacon , tinadtad nga mga chives, o hiniwa nga berde nga sibuyas sa ibabaw sa matag pag-alagad.
Mga kausaban
Idugang ang diced ham o browned sausage sa slow cooker uban sa mga utanon alang sa usa ka kinasingkasing nga paniudto o supper nga sabaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 219 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 18 mg |
| Sodium | 1,185 mg |
| Carbohydrates | 31 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 7 g |