Ang humay sa lubi usa ka humot nga tam-is nga humay nga ang mga parisan labi ka maayo sa seafood. Kini nga pamaagi alang sa pag-andam sa lubi sa lubi gikan sa Colombia , ug naglangkob sa pagluto sa gatas sa lubi hangtud kini magbulag ug ang mga solido nga lubi magsugod sa caramelize ug mahimo nga brown. Ang resulta nga dato nga gipanghugas nga lubi dayon giluto ngadto sa humay, uban sa lamian nga mga tipik nga lubi sa browned coconut. Ang pasas makadugang sa usa ka paghikap sa katam-is, apan kini usa ka lami nga humay. Kini lamian nga gisudlan sa manok sa creamy coconut sauce .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 13.5-onsa mahimo nga gatas sa lubi
- 2 ka tasang kan-on
- 1/4 tasa nga pasas
- 3 ka tasang tubig
- 1 ka asin nga asin
- 1-2 ka kutsara nga asukar
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang gatas sa lubi sa usa ka bug-at nga kaldero sa medium nga kainit ug dad-a sa usa ka hubag.
- Simmer ang gatas sa lubi, nga nakuhaan, hangtud nga ang likido mawala ug ang mga solido nga lubi magsugod sa pagbulag gikan sa lana. Padayon sa pagluto, pagpadayon kanunay, hangtud nga ang mga solido nga lubi nahimong usa ka madulom nga bulok nga brown nga kolor.
- Pag-aghat sa humay ug mga pasas ngadto sa kawa sa gatas sa lubi. Idugang ang tubig, ang asin, ug ang asukar, ug maayo ang pag-mix.
- Dad-a ang tubig ngadto sa usa ka hubag, dayon ipaubos ang kainit ug ibutang ang humay, gitabonan, sulod sa mga 15-20 ka minutos. Kuhaa ang kainit ug himoa nga ang kan-on magpabilin sa stove sa lain nga 5-10 ka minuto, gitabonan.
- Pag-alis sa bugas ug pag-alagad.
Naghimo og 4-6 nga mga pagkaon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 418 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 14 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 15 mg |
| Carbohydrates | 65 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 6 g |