Ang Cajun giasal nga patatas nga adunay lainlaing mga panakot ug opsyonal nga mga sili. Usahay magdugang ko nga sibuyas sa mga patatas.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra nga giputol ang mga patatas
- 1 ka kutsara nga lana sa oliba
- 1 1/4 teaspoons asin
- 1/2 nga tasa nga tinadtad nga green bell pepper, opsyonal
- 3/4 teaspoon nga paprika
- 1/2 teaspoon nga pinahumot nga ahos
- 1/8 ngadto sa 1/4 ka kutsarita nga sili nga lana
- 1/4 ka kutsarita nga thyme
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 450 F.
- Paghimog usa ka 9-by-13-by-2-inch baking pan uban sa foil.
- Sa usa ka panaksan, itabon ang mga patatas nga adunay lana sa oliba ug ang mga panimpla. Ibutang kini sa giandam nga linuto sa kalaha.
- Inihaw sa preheated oven sa mga 35 minutos, pagpadasig 2 ngadto sa 3 ka beses.
Nag-alagad 4.
Mahimo Ka Usab
- Basic Roasted Potatoes
- Ang sinugba nga patatas nga may Bacon
- Mga sinugba nga patatas nga may Parmesan nga keso
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 207 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 748 mg |
| Carbohydrates | 40 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 5 g |