Idugang kini nga tasty braised cabbage dish sa usa ka ham nga panihapon o mag-alagad uban sa usa ka corned beef brisket. Idugang ang hiniwa nga sibuyas sa cabbage, o pagdugang og dugang nga mga stratehos sa karot.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 medium cabbage
- 4 medium carrots, guntinga ngadto sa mga strips
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 1/4 ka kutsarita nga itom nga pepper
- 1 1/2 ka kutsara nga sabaw sa manok
Unsaon sa Paghimo Niini
- Guntinga ang cabbage ngadto sa mga wedges, gibilin ang pipila sa mga core sa matag wedge.
- Sa usa ka dako nga saucepan o Dutch nga hudno sa medium nga kainit, matunaw ang mantekilya. Idugang ang mga carrots ug saute, stirring, alang sa mga 2 ka minutos.
- Idugang ang mga wedges sa cabbage, isablig sa pepper, ug idugang ang sabaw sa manok. Dad-a sa usa ka hubag.
- Pagtabon, pagpakunhod sa init ngadto sa ubos, ug pag-simmer sulod sa 30 ngadto sa 45 ka minuto, o hangtud nga ang cabbage malomo.
Nag-alagad 4 hangtud 6.
Dugang nga mga Resipe
Cheddar Cabbage Gratin
Linuto nga Cabbage Uban sa Bacon
Cabbage Uban sa mga Leeks ug Bacon
Unstuffed Cabbage
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 99 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 232 mg |
| Carbohydrates | 14 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 4 g |