Kini nga resipe alang sa mga fries sa balay adunay mga chunky diced red patatas, mga sibuyas ug pula ug berde nga campanilla nga sili. Ganahan kong ibilin ang mga panit sa mga patatas aron ihatag ang mga fries sa balay usa ka gamay nga dugang nga kolor ug panapton.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka dagkong pula nga patatas, nga giputol sa ½-pulgada nga dice
- 1 ka dako nga sibuyas, gipanitan ug tinadtad
- 2 ka cloves nga ahos, gipanitan ug nahugno
- 1 ka dako nga pulang kampanilya nga paminta, putlon ngadto sa ½-pulgada nga dice
- 1 ka dako nga green bell pepper, putol ngadto sa ½-inch nga dice
- ½ kutsarita
- paprika
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- kosher asin , aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
Pag-init sa usa ka kariton nga puthaw o uban pang bug-at nga bug-at nga kainit nga kainit.
- Matunaw ang mantekilya, dayon dugangi ang sibuyas ug ahos ug tunga-tunga nga translucent, mga 2 ka minutos;
- Idugang ang dughit nga pula ug berde nga mga sili ug magluto alang sa laing 2 ka minutos, pagpalihok sa kahoy nga kutsara.
- Idugang ang mga patatas ug magluto, kanunay nga pagpalihok, alang sa lain nga 15 ngadto sa 20 minutos o hangtud nga ang mga patatas malomo ug gaan nga browned.
- Panahon sa pagtilaw nga may paprika ug kosher asin.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 208 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 94 mg |
| Carbohydrates | 35 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 5 g |