Kini nga blackberry crumble recipe sa dessert gihimo uban sa presko nga blackberries ug asukar ug mantekilya. Kini usa ka labing maayo nga paagi sa paggamit sa presko nga mga blackberry, ug kini labing sayon sa pag-andam ug pagluto.
Pag-alagad sa blackberry nga panam-is nga init o katugnaw uban ang usa ka pagtubo sa bug-at nga cream o mag-alagad niini uban sa usa ka scoop sa ice cream .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka mga tasa ang nahugasan nga mga blackberry
- 2/3 tasa nga asukar,
- gibahin
- 2 ka kutsarang lemon juice, o duga sa 1 lemon
- 3 ka kutsara nga mantikilya, temperatura sa lawak
- 2/3 tasa
- hingpit nga harina
- 1/8 ka asin nga asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 F.
- Ibutang ang mga blackberries sa usa ka light buttered 1-quart baking dish nga may katunga sa asukal (1/3 nga tasa). Isablig sa duga sa lemon.
- Sa usa ka panagsagol nga panaksan gamit ang usa ka electric mixer o pinaagi sa kamot, gibunalan ang mantekilya sa nahabiling asukar; pagkutaw sa harina ug asin.
- Isablig ang sinagol nga pagsagol sa mga blackberry.
- Magaluto sa preheated oven sulod sa 35 ngadto sa 40 ka minutos, o hangtud nga ang browning is browned.
- Pag-alagad sa init o bugnaw uban sa cream, ice cream o duga sa sarsa.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 339 |
| Total Fat | 12 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 23 mg |
| Sodium | 355 mg |
| Carbohydrates | 57 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 3 g |