Ang Affinity usa ka gamay nga kalainan sa Hingpit nga Manhattan nga nagkinahanglan sa Scotch isip whiskey of choice. Kini usa ka maayo sa dili pa moinom sa panihapon. Sama sa gin Martini , kini nga cocktail adunay usa ka hingpit nga lahi nga kinaiya depende kung asa nga gamiton ang Scotch.
Alang sa usa ka maayo nga balanse nga Affinity, mahimo nimong gamiton ang usa ka sinagol nga Scotch o ang mga mellow sama sa single nga malts gikan sa Lowlands, Highlands, o Speyside .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 onsa Scotch whiskey
- 1/2 onsa
- matam-is nga vermouth
- 1/2 onsa
- uga nga vermouth
- 2 dashes
- mga bitter sa orange
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga sagol ngadto sa usa ka salamin nga naggama sa mga ice cubes.
- Pag-aghat nga maayo .
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
Unsa ka Kusgan ang Cocktail sa Kaugalingon?
Himoon nato ang math nga sayon kaayo ug maghunahuna nga ibubo ang usa ka 80-proof whiskey ug duha sa 30% ABV vermouths sa atong Affinity Cocktail. Sa niini nga panig-ingnan, ang alkohol nga sulod sa sulod mao ang mga 25% ABV (50 nga pamatuod) .
Kini nga gidaghanon dili makapahingangha kay ang kadaghanan sa mga cocktails nga among gihatagan sa 'martini' nga pamilya lig-on kaayo ug kasagaran adunay tali sa 20 ug 30% nga ABV.
Kana tungod kay kini halos kanunay nga ginahimo sa bug-os nga alkohol ug ang bugtong elemento nga nagdala kanila mao ang tubig gikan sa yelo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 204 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 8 mg |
| Sodium | 106 mg |
| Carbohydrates | 11 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 5 g |