Sa dihang ang bartender sa Las Vegas nga si Cory Mendonca midugang " Smile & enjoy !! " sa iyang orihinal nga resipe sa cocktail, wala siya magbiaybiay. Dili ka makatabang apan makalipay sa paglingaw niining maanindot nga ilimnon.
Naghimo ang Mendonca og maayong trabaho sa pagtukod niining talagsaon nga ilimnon. Nagpaila usab kini kanako sa usa ka magtiayon nga mga sagol, nga ania karon sa akong paboritong listahan.
Ang ilimnon nagsagol sa usa ka dako nga citro nga vodka uban sa St. Germain ug Cartron Grenade, usa ka matam-is ug lamian nga liqueur nga pomegranate, unya aron tapuson kini nagdugang siya sa usa ka talagsaon nga strawberry-lime cider. Ang tanan nagkahiusa nga maayo ug ako nag-awhag sa matag usa sa pagpangita sa liqueur ug cider ug pagsagol niini nga usa, ako magduhaduha nga imong basolan kini.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ounces
- Pagbitay 1 Citrus Vodka
- 3/4 onsa St. Germain Elderflower Liqueur
- 1/4 onsa Cartron Grenade (Grenadine) Liqueur
- 1/2 onsa
- presko nga duga sa apog
- 1/4 onsa
- yano nga syrup
- 2 ounces Rekorderlig Strawberry Lime Cider (website)
- Kalapoy sa apog (alang sa garnish)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gabunon ang una nga 5 nga mga sangkap sa cocktail shaker , dugangi ang yelo ug uyog .
- Pagtanom sa dako nga coupe o martini nga baso samtang nagdugang Cider sa pagsagol.
- Pag-ukit sa usa ka taas nga lubi sa apog ug ibutang sa cocktail. Pahiyom ug magkalipay !! :)
(Recipe sa maayong kabubut-on: Cory Mendonca)
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 254 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Carbohydrates | 33 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 1 g |