Makahimsog ug makatagbaw, kini nga cream sa brokoli nga sabaw nga resipe naghimo sa dali ug sayon nga pagkaon. Ang lusok nga hilisgutan niini, uban sa lami nga lami, maanindot nga palami, maghimo niining lunsay nga sabaw nga paborito sa mga hinigugma sa broccoli. Ang pipila sa mga homemade bacon thyme croutons naghimo niini nga dugang nga kinasingkasing.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 teaspoons mantikilya
- 1/2 nga tasa nga maayong pagkaluto nga sibuyas
- 4 ka tasa nga stock sa manok
- 3 ka copa nga tinadtad nga lab-as nga broccoli
- 1/2 nga tasa nga bug-at nga cream
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/8 ka kutsaritang yuta nga puti nga pepper
- Opsyonal: 1/16 ka kutsaritang yuta nga nutmeg
- Garnish: Bacon thyme croutons
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka dako nga saucepan nga gipahimutang sa kainit nga kainit, iputol ang tinadtad nga sibuyas sa mantekilya hangtud nga kini mag-usab sa translucent ug malumo. Idugang ang stock sa manok ug broccoli ug dad-a ang sagol sa usa ka hubag. Pagpaubos sa kainit ngadto sa ubos, ug simmer ang sabaw sulod sa 8 hangtud 10 minutos, hangtud nga ang broccoli malomo.
Paggamit sa usa ka blender , putli ang sabaw sa broccoli hangtud nga kini hapsay. Pag-ayo sa pagbalhin sa mainit nga brocholi nga sagol balik sa saucepan ug pagpalihok sa bug-at nga cream, asin, pepper, ug nutmeg.
Himua nga init ang sabaw - likayan ang pagluto niini - ug dayon moalagad.
Kini nga cream sa broccoli nga sabaw nga resipe naghimo sa 4 ngadto sa 6 ka mga pagkaon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 128 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 26 mg |
| Sodium | 346 mg |
| Carbohydrates | 8 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 5 g |