Kining sayon nga zucchini patties o fritters nga flavored uban sa Parmesan keso ug mga utanon. Ang usa ka gamay nga kantidad sa mayonesa moadto usab sa batter. Ang batter usa ka snap sa pag-andam, ug kini giluto sama sa mga pancake. Pag-alagad niini nga mga pancake nga zucchini nga adunay pipila ka mga sour cream, salsa, o usa ka lamian nga pagkaylap sama sa hummus.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka tasa grated hilaw nga zucchini
- 2 ka kutsarang minced sibuyas o hiniwa nga berde nga sibuyas
- 1/4 nga tasa grano sa Parmesan nga keso, ang labing bag-o
- 1/4 nga tasa sa tibuok nga tumoy nga harina
- 2 ka dako nga itlog
- 2 tablespoon mayonnaise
- 1/4 teaspoon oregano
- asin ug paminta sa pagtilaw
- 1 ka kutsara nga mantikilya
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ipataas ang sobra nga kaumog gikan sa grated zucchini tali sa mga tualya sa papel. Pagsagol sa tanan apan ang mantekilya aron himuon ang batter; pagsagol sa hingpit nga pagsagol.
- Matunaw ang mantekilya sa medium nga kainit sa usa ka dako nga kaw-it o pan nga pan .
- Sa diha nga ang mantequilla init ug nagabula, kutsara nga batter (mga 2 ka kutsara nga kutsara matag patty) ngadto sa kaldero. Pag-alig-iglap sa usa ka spatula.
- Magluto sa kainit nga kainit hangtud sa maayo nga browned sa duha ka kilid. Pag-alagad sa yano o sa ibabaw nga adunay tomato sauce ug grated cheese.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 296 |
| Total Fat | 19 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 241 mg |
| Sodium | 659 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 13 g |