Kini usa ka sayon nga sabaw aron mahimo, ug kini igo nga mahimo nga usa ka pangunang pagkaon. Pag-alagad sa niini nga bean nga sabaw uban sa lab-as nga nagluto cornbread o crusty mga rolyo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 meaty ham bone
- 3 ka tasang tubig
- 3 ka tasa
- manok sabaw
- 2 ka cloves nga ahos, nahugno ug minced
- 1 tasa nga gisagol nga sibuyas
- 1 tasa nga gisagol nga karot
- 1 tasa nga gisagol nga celery
- 1/2 nga kopa nga gisagol nga fennel, opsyonal
- 1/4 ka kutsarita nga itom nga pepper
- 2 teaspoons nga lab-as o uga nga parsley
- 2 teaspoons
- Creole seasoning o
- tinimpla nga asin nga kombinasyon
- pinch of thyme
- 1 tasa nga mga lugas sa mais
- 1 tasang frozen nga tinadtad nga spinach o mustard greens
- 2 lata (15 ka onse matag usa) Ang mga liso sa Great Northern o Navy, gihugasan ug gihugasan
- 2 ka lata (14.5 osa matag usa) nga kamatis, dughan
- 1 tasa diced ham, opsyonal
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghiusa sa bukog sa ham, tubig, ug sabaw sa manok sa usa ka dako nga kaldero. Idugang ang ahos, sibuyas, carrots, celery, fennel, pepper, parsley, Creole seasoning ug thyme. Dad-a sa usa ka hubag. Pagpakunhod sa kainit, pagtabon, ug pag-simmer sulod sa 1 ngadto sa 1 1/2 ka oras.
- Idugang ang mais, spinach o mustard greens, beans, ug kamatis.
- Kuhaa ang bone bone ug puti ang karne gikan sa bukog ug dice. Pilia ang tambok gikan sa tumoy sa sabaw ug idugang ang ham, uban sa sobra nga ham, kon gamiton.
- Tilawi ug idugang ang asin ug paminta, aron makatilaw.
- Pag-simmer sulod sa mga 30 minutos.
Mahimo Ka Usab
White Bean Soup nga adunay Sosis, Ham, Kalabasa, ug Spinach
Hinay nga Cooker nga Lentil nga Suga Sa Smoked Sausage
Kale ug White Bean Soup May Spicy Sausage
Mga Itom nga Mata ug mga Greens nga Sagbot
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 369 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 4 mg |
| Sodium | 792 mg |
| Carbohydrates | 68 g |
| Pagkaon sa Fiber | 19 g |
| Protein | 23 g |