Kanunay nga mangita alang sa bag-ong mga paagi sa paggamit sa leftover chicken o rotisserie nga manok? Kini nga resipe sa pizza sa French usa ka maayo nga usa.
Uban sa tulo ka matang sa keso, ahos, ug pula nga sili, kini nga resipe alang sa French nga pizza nga pizza tasty ug makatagbaw. Pag-alagad niini nga manok nga French pizza nga pan nga paniudto, usa ka snack o panihapon.
Ayaw Pagmasa: Mga Pizza Recipe ang Tibuok Pamilya Makatagamtam
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 ka tasa nga mantikilya, gihumok
- 2 ka kutsara nga lana sa oliba
- 3/4 nga tasa grano asiago o Romano nga keso
- 2 ka kutsara ang gilat-an nga ahos
- 1 teaspoon nga uga nga basil
- 1/4 nga tasa nga maayong pagkaputi nga pula nga kampanilya
- 1/2 ka kutsarita nga itom nga pepper
- 1 16-ounce. tinapay nga French nga tinapay
- 2 ka tasa nga gikutlo
- rotisserie nga manok
- 1 tasa nga ginunting nga mozzarella nga keso
- 1 tasa grated Parmesan cheese
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno sa 400 degrees F.
- Sa usa ka gamay nga panaksan, hugpong ang unang pito ka mga sangkap (pinaagi sa black pepper).
- Pag-adto sa French nga tinapay sa katunga sa husto. Guntinga ang matag tunga-tunga sa tulo ka piraso. Ipakaylap ang mantika nga mantikilya sa matag piraso.
- Ibabaw uban sa rotisserie nga manok.
- Isablig ang mozzarella ug Parmesan mga manok sa manok.
- Pagluto 8-12 ka minuto hangtud nga ang keso matunaw ug bulawanon nga brown.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1021 |
| Total Fat | 57 g |
| Tulas nga Tambok | 24 g |
| Unsaturated Fat | 21 g |
| Cholesterol | 190 mg |
| Sodium | 1,353 mg |
| Carbohydrates | 63 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 63 g |