Ang Venison nga sausage giluto sa usa ka sinagol nga patatas, carrot, kamatis, ug mga sibuyas. Mahimo usab nimo gamiton kielbasa kini nga resipe.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra lab-as nga venison sausage
- 1 ka kutsara nga lana sa oliba
- 1 medium sibuyas, thinly sliced
- 1 mahimo (14.5 ounces) nga gibutangan og kamatis
- 1/2 ka kutsarita nga uga nga dahon oregano
- 1/2 ka kutsarita nga uga nga basil
- 1/4 teaspoon nga ahos nga powder, opsyonal
- 1/4 ka sili nga pepper
- 4 medium nga patatas, thinly sliced
- 4 ka medium carrots, thinly sliced
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 350 F.
- Kuhaa ang sausage gikan sa casings.
- Pag-init sa lana sa oliba sa usa ka dako nga panagang sa kainit sa kainit. Guntinga ang sausage, pagpilit nga bungkagon kini ngadto sa gagmay nga mga piraso. Kuhaa ang sausage, ug pahubsi ang maayo, gibiyaan ang mga drugas sa kaldero. Saute sibuyas sa mga dripping; habwa ang maayo ug ibubo ang mga dripping.
- Pagsagol sa sibuyas, kamatis, oregano, basil, powder sa ahos, ug pepper sa kaldero. Simmer hangtud hingpit nga nainit; kuhaon gikan sa kainit.
- Arrange patatas sa usa ka lightly greased 9-by-13-by-2-pulgada nga linuto sa kalaha pan. Ibabaw sa mga carrot. Isablig ang karne sausahan sa mga carrots; kutsara nga kamatis nga tamates sa ibabaw sa sausage.
- Pagtabon sa linuto nga pan nga may foil. Pagluto sulod sa 45 minutos.
Dugang nga mga Resipe
Sayon nga Paguswag Kaon sa Sauerkraut ug Apple
Ang sinugba nga patatas ug ang kalan-on sa saus
Andouille Sausage Hot Pot
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 319 |
| Total Fat | 23 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 57 mg |
| Sodium | 693 mg |
| Carbohydrates | 15 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 13 g |