Kini usa ka Brussels nga sprouts dish segurado nga mapahimut-an bisan ang labing mga picky eaters sa lamesa. Kini nga browned nga ahos Brussels sprouts recipe caramelizes ahos ug Brussels sprouts ngadto sa matam-is, bulawan nga kahingpitan. Ang usa ka sprinkle sa lemon juice ug seasonings sa paghatag sa usa ka himsog nga paagi sa paghimo sa mga lami sa pop niini nga dali ug sayon nga pinggan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka cloves nga ahos, hiniwa
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 1 pound Brussels sprouts, halved
- 1 ka kutsara
- lab-as nga lemon juice
- 1/4 ka asin nga asin
- 1/4 teaspoon nga paprika
Unsaon sa Paghimo Niini
Unsaon sa paghimo sa ahos Brussels sprouts:
Matunaw ang mantekilya sa usa ka dako nga kalan-on nga ibutang sa medium nga kainit ug ibutang ang ahos hangtud nga magsugod na kini nga brown. Pagbalhin sa browned nga ahos sa usa ka panaksan ug ibutang kini sa gawas.
Ibutang ang Brussels sprouts, pagputol sa kilid, sa mainit nga kawo ug tugoti sila nga magluto nga walay pagpalihok sulod sa 10 ngadto sa 15 ka minutos. Ang mga tumoy dili mahimutang kung kini nahuman.
Ipagawas ang browned Brussels sprouts gamit ang reserved ahos, lemon juice, asin, ug paprika.
Pag-alagad kanila nga mainit.
Kini nga browned nga Brussels nga sprout nga resipe naghimo sa 4 ngadto sa 6 ka mga pagkaon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 99 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 22 mg |
| Carbohydrates | 14 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 4 g |