Ang risotto nga ang kamatis nga mga kamatis usa ka dekadente, lamian nga vegetarian ug dairy-free nga vegan main dish . Naglangkub sa lab-as nga basil ug parsley, kini nga resipe sa risotto nga tomato nga pinutos sa panit naghimo sa usa ka mabulukon nga pan nga kan-on.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka copa nga sabaw sa utanon o tubig
- 1 sibuyas, minced
- 3 ka cloves nga ahos, minced
- 3 tbsp lana sa oliba
- 1 tasa
- Arborio nga bugas (risotto nga bugas)
- asin ug paminta sa pagtilaw
- 1/2 tasa nga sinanglag nga mga kamatis sa lana, nahumos ug ginunting
- 1/4 nga tasa nga lab-as nga tinadtad nga basil
- 2 tsp lab-as nga tinadtad parsley
- 1/3 tasa vegan Parmesan cheese substitute (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
Ibutang ang sibuyas ug ahos sa lana sa oliba sulod sa 3 ngadto sa 5 minutos o hangtud nga hinay. Idugang ang risotto nga humay ug magluto, kanunay nga pagpalihok aron malikayan ang pagsunog. Tugoti nga magluto sulod sa mga 2 ngadto sa 3 ka minuto, o hangtud nga ang kan-on magsugod sa brown.
Idugang ang 1 ka kopa sa sabaw sa tubig o utanon ug palihug maayo aron makombinar. Idugang ang usa ka dash sa asin ug paminta. Sa diha nga kadaghanan sa mga likido nga masuhop, makadugang usa ka kopa sa tubig, uban sa mga kamatis, basil, ug parsley.
Samtang ang kaumog madasok, padayon nga idugang ang sabaw o tubig sa usa ka kopa sa usa ka higayon, kanunay nga pukoton, hangtud nga ang lugas lutoon.
Isablig ang vegan Parmesan nga keso sa dili pa mag-alagad, kon gusto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 402 |
| Total Fat | 13 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 6 mg |
| Sodium | 1,296 mg |
| Carbohydrates | 58 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 14 g |