Sama sa sabaw sa kalabasa? Sama sa sabaw nga tam-is nga patatas? Ngano nga dili pagsagol ang duha uban niining super simple nga soy-free vegan pumpkin ug sweet nga sabaw recipe!
Ang pumpkin ug tam-is nga patatas galingon sa ibabaw sa kalan nga adunay puti nga alak ug lab-as nga thyme niining yano apan lamian ug sustansya nga kamote ug kalabasa nga kalabasa. Kini nga kalabasa ug tam-is nga patatas mao ang hingpit nga pagkahulog o tingtugtum nga resipe alang sa imong vegetarian o vegan nga pagkaon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tbsp margarine
- 1 sibuyas, gisintang
- 2 lindog nga celery, diced
- 1 tasa puti nga bino
- 2 tbsp tinadtad nga lab-as nga thyme
- 1 1/2 ka libra nga pumpkin, gipanitan ug tinadtad
- 3 kamote, tinadtad
- 7 tasa
- sabaw sa utanon
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga sabaw nga sabaw, ipain ang mga sibuyas ug celery sa margarine sa mga 2 ka minutos. Bawasan ang init ngadto sa ubos ug idugang ang bino. Tugoti nga mag-simmer sulod sa lima ka minuto.
- Idugang ang nahabilin nga mga sangkap ug dad-a ngadto sa usa ka simmer. Tugoti nga magluto sulod sa labing menos 30 ka minutos, o hangtud nga ang kalabasa ug tam-is nga patatas humok.
- Gahi sa usa ka processor sa pagkaon o blender, kon gusto, o, mash sa gusto nga pagkamakanunayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 175 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 903 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 6 g |