Kung gusto ka sa vegetarian hash browns, sulayi kini nga super hearty ug meaty version uban sa tempeh . Kini nga hash nga mga kolon nga adunay tempeh nga puno sa vegetarian ug vegan nga pamahaw uban sa pipila ka himsog nga carbs ug daghang sustansya nga soy protein gikan sa tempeh.
Sama sa pagluto sa tempeh? Ania ang dugang nga vegetarian tempeh nga mga resipe aron sulayan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 patatas (dusit)
- 1 nga bag-ong tempeh (giputol sa 1/2 pulgada nga cubes)
- 2 ka kutsara nga soy sauce
- 3 ka kutsara nga lana sa oliba
- 1 sibuyas (diced)
- 1/2 ka teaspoon nga ahos nga powder
- asin sa pagtilaw
- itom nga paminta sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Tabuni ang mga patatas sa tubig sa usa ka dako nga kolon ug dad-a ang tubig sa usa ka hubag. Tugoti nga magluto sulod sa 10 ngadto sa 15 ka minutos, o hangtud nga malomo. Pag-ilalom maayo.
- Sa usa ka dako nga panakot, ibutang ang mga sibuyas, patatas, ug tempeh sa lana sa oliba ug soy sauce, nga kanunay magsagol sa pagluto sa tanang kilid sa mga cubes sa tempeh. dugangi ang powder sa ahos ug asin ug paminta sa pagtilaw.
Kung gusto nimo kining mga hash nga panit mahimo nimo usab nga sulayan kining sayon nga pamahaw nga home fries recipe .
Naghimo og upat ka ubay nga mga pagkaon sa tempeh hash nga adunay mga patatas.
Impormasyon sa nutrisyon, matag pag-alagad:
Kaloriya: 417
Mga calorie gikan sa Fat: 176
Girekomenda nga Daily Value:
Total nga tambok: 19.6g, 30%
Saturated Fat: 3.3g, 17%
Cholesterol: 0mg, 0%
Sodium: 473mg, 20%
Total nga Carbohydrates: 44.9g, 15%
Pagkaon sa Fiber: 5.7g, 23%
Sugars: 3.9g
Protein: 20.2g
Bitamina A 0%
Bitamina C 73%
Ang Calcium 12%
Iron 21%
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 291 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 390 mg |
| Carbohydrates | 46 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 9 g |