Ang cashew nuts magdugang sa usa ka load sa mga benepisyo sa kahimsog sa kini nga yano nga resipe alang sa utanon nga fried rice .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara nga lana alang sa stir-frying
- 1 teaspoon nga ginalutaw nga lab-as nga luy-a
- 1 medium sibuyas, diced
- 1/2 ka tasa nga frozen nga mais o gisantes
- 1/2 pula nga kampanilya nga pepper, gipadad-an nga dangan
- 3 1/2 ka tasa nga kaniadto linuto
- humot nga bugas
- 2 teaspoons nga soy sauce o sa pagtilaw, o baga nga soy sauce, vegetarian oyster sauce, o kombinasyon
- Itom nga pepper, aron makatilaw
- 3/4 cup cashews
- 1 lunhaw nga sibuyas, matahum nga mga tinadtad
- Asin sa pagtilaw, opsyonal
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init sa lana sa preheated wok o saute pan sa medium-high heat. Idugang ang linger, pagpalihok hangtud mahumot. Pagdugang sa sibuyas, pagpasiga sa mga 2 ka minuto, hangtud mahumok.
- Itulod ang sibuyas sa mga kilid sa wok. Idugang ang frozen nga mais o gisantes sa tunga-tunga, ug pukasa ang 1 minutos. Pagdala ngadto sa kilid, dugangi ang pula nga kampanilya nga kampanilya ug tunga-tunga sa 1 minutos.
- Idugang ang bugas sa tunga-tunga sa kalaha. Pag-agas hangtod sa kainit (mga 2 minutos), gamit ang spatula aron ibalik ug ibalhin ang humay sa palibot sa kalaha. (Hinumdomi: Mahimo ninyong kuhaon ang mga utanon nga gisudlan og fried sa dili pa dugangan ang bugas kon ang pan puno na kaayo, ug dayon idugang kini balik sa dili pa dugangan ang mga panimpla. Dili kasagaran nga gikinahanglan bisan kung ang kan-on na ang naluto na ug gikinahanglan nga ipainit .)
- Pag-agas sa soy sauce ug pepper. Pagpalihok sa cashews. Pag-agas sa berde nga sibuyas. Tilawi ug dugangi ang panimpla kon gusto nimo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 593 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 258 mg |
| Carbohydrates | 118 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 13 g |