Sa bata pa ko (ug maanyag ang matam-is nga sinina) Usa ka libo ka Island Dressing ang akong ikaduha nga paborito human sa asul nga keso (nga dili gayud mahimong tam-is). Apan niadtong panahona mas sayon ang pagkuha sa usa ka desente nga 1000 nga pagsul-ob sa Isla kay sa asul nga keso nga nagsul-ob sa grocery ug sa mga kan-anan - sa pagkatinuod, bisan pa niini ang kahimtang milambo. Kini nga bersyon dili orihinal (gihimo sa Sophia LaLonde sa 1000 Island Inn), nga naglakip sa mga chives ug tinadtad nga mga itlog apan wala'y paborito o sibuyas. Bisan pa niana, kini dili maayo, ilabi na sa mga burger ug Reuben sandwich.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga mayonnaise
- 1/2 tasa sili nga sili (o ketchup)
- Ang 1/4 nga tasa nga matam-is nga humok mabuhi
- 1/4 tasa nga pula nga sibuyas (matinud nga tinadtad)
- 3 Tbsp capers (tinadtad)
- 2 tsp. cuka suka
- 3/4 tsp
- Salsahan sa Worcestershire
- Asin ug pepper (sa pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagdungan sa tanan nga mga sagol sa usa ka gamay nga panaksan.
- Tilawi ug usba ang mga panimpla, dayon pahulay alang sa dili mokubos sa 4 ka oras aron masabwag ang lami.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 54 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 3 mg |
| Sodium | 123 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |