Ang sarsa sa siksik nga may linuto nga hamon usa ka tradisyon sa daghang mga pamilya, ug mahimo nimong mahinumdoman ang sarsa sa usa ka Pasko sa Pagkabanhaw o panihapon sa Pasko. Dili nimo kinahanglan nga maghulat alang sa usa ka holiday aron malingaw niini - mag-alagad sa sarsa nga may ham steak o pork chops alang sa usa ka lami nga pagkaon sa matag adlaw.
Ang matam-is ug komon nga kombinasyon sa brown sugar, suka, ug lemon juice maoy classic. Gamita ang apple cider vinegar, puti nga suka, o usa ka suka sa suka. Pagdugang og cinnamon o usa ka paghikap sa mga clove sa yuta ug tungkod kon gusto nimo ang spice flavor sa sarsa.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 ka tasang brown sugar
- 1 1/2 kutsara nga cornstarch
- 1 teaspoon nga uga nga mustasa
- 1 ka kutsarang suka
- 1 tasa nga pasas
- 1/4 teaspoon nga lemon zest (pinong grated)
- 2 ka kutsarang lemon juice
- 1 1/2 ka tasang tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gabunon ang brown sugar, cornstarch ug dry mustard sa usa ka gamay nga saucepan. Paghiusa.
- Ibutang ang saucepan sa kainit nga kainit. Sa hinay-hinay dugangi ang suka, pasas, lemon zest, lemon juice ug tubig.
- Padayon nga lutoon ang sarsa sa pasas sa kainit nga kainit, kanunay nga pagpalihok, hangtud nga baga ug bula.
- Pag-alagad sa sarsa sa pasas uban sa ham.
Naghimo sa mga 2 1/2 ka tasa nga sarsa sa pasas.
Mga kausaban
- Idugang ang mga 1/4 ka kutsarita sa yuta nga kaningag sa sarsa nga sagol uban sa pasas ug lemon zest.
- Ibutang ang 1/2 nga kopa sa tubig nga adunay juice nga orange.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 242 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 32 mg |
| Carbohydrates | 63 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |