Kini usa ka dili alkoholikong bersyon sa talagsaon nga ilimnon nga ideya gikan sa Brussels. Ang lemon-lime soda nagpuli sa gin alang sa usa ka mellow, neutral base ug ang pagdugang sa syrup syrup sa mga oranges adunay usa ka halos candy-sama nga kalidad. Ang dry citrus notes ug usa ka gamay nga fizz sa pagluwas sa mga ilimnon gikan sa nga cloyingly matam-is. Dili gyud nimo mapalgan ang alkohol niining birhen nga cocktail!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 nipis nga mga hiwa sa orange (panit sa ibabaw)
- 2 ka kutsarang almond syrup
- 2 oz lemon lime soda
- 1 oz pink nga juice nga grapefruit
- 1/2 oz lemonada
- 1 oz seltzer nga tubig
- 2 dashes bitters
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pinaagi sa paggamit sa usa ka tablespoon, lightly pagdugmok sa orange mga hiwa sa usa ka taas nga bildo. Ayaw ibutang ang mga kahel; dugmoka lang sila og igo aron buhian ang usa ka gamay nga duga.
- Idugang ang 1/3 nga tasa nga yelo ngadto sa tasa, pun-a ang nahibilin nga mga sangkap, ug dayon ibutang ang gaan, huptan ang mga hiwa nga orange sa ubos sa baso.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 263 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 85 mg |
| Sodium | 89 mg |
| Carbohydrates | 10 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 35 g |