Kini nga pagpamupo sa salad sa usa ka panit mao ang usa ka yano nga sinagol sa tomato nga sabaw, mga panakot, ug mga panimpla.
Dili ko sigurado kung kini nga pagsul-ob sa salad unang gibuhat, apan nahibal-an ko nga kini usa ka popular nga pagsinina sa dekada 70.
Tan-awa usab
Duha ka Paagi sa Pagsinina sa Pranses
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3/4 tasa granulated sugar
- 1 tasa nga lana sa utanon
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/2 ka kutsarita nga paprika
- 1 mahimo ang kamatis nga sabaw, wala'y gibutang
- 1/3 ka tasa nga suka cider
- 1 gamay nga sibuyas, grated
- 1/2 teaspoon nga sarsa sa Worcestershire
- 1/4 ka kutsarita nga itom nga paminta
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gabunon ang mga sangkap sa blender ug iproseso o palitok hangtud nga hapsay ug maayo ang pagsagol.
- Tipigi ang hugut nga sudlanan sa refrigerator.
- Naghimo sa mga 3 1/2 ka tasa, o 28 ka pagkaon o 2 ka kutsara matag usa.
Mahimo Ka Usab
Balsamic ug Mustard Vinaigrette
Halanghoy nga Nagluto nga Salad
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 95 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |