Kini nga tasty sour cream tomato dip mao ang talagsaon nga uban sa lab-as nga kamatis sa panahon, apan kini naghimo sa usa ka dakung ituslob sa bisan unsa nga panahon sa tuig.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 medium tomato (tinadtad)
- 1/4 tasa nga lemon juice
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/4 ka sili nga pepper
- 2 teaspoons asukar (o sa pagtilaw)
- 1/4 ka kutsarita
- Salsahan sa Worcestershire
- 1/4 nga copa nga shallots (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 2 tasa
- sour cream
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa mga kamatis nga duga sa lemon, asin, ug pepper; tugoti ang pagbarug sa 45 ka minutos.
- Idugang ang sarsa sa Worcestershire, berde nga sibuyas, ug sorbetes; pagpalihok sa pagsagol.
- Dugangi ang bugnaw nga pag-ayo.
- Pag-alagad uban sa veggie dippers o chips.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 129 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 34 mg |
| Sodium | 22 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |