Idugang kining talagsaon nga Mulling Mix resipe sa asukal ug mga panakot sa cider sa mansanas o bino alang sa usa ka lamian nga init nga tingtugnaw. Kini ang hingpit nga paagi sa paghimo niining komportable nga tingtugnaw o sa mga gabii sa bakasyon bisan pa sa mga higala ug pamilya nga adunay mainit nga cider. Idugang ang mga kahoy nga cinnamon ingon nga tighulom.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa brown nga asukal
- 2 tsp. yuta nga kaningag
- 1 tsp. mga clove sa yuta
- 1 tsp. uga nga panit
- 1 tsp. alabyo sa yuta
- 1/2 tsp. ground nutmeg
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Maghiusa sa tanan nga mga sangkap sa usa ka medium nga panaksan ug pagpalihok sa wire whisk hangtud nga maayo nga sagol.
2. Magtipig diha sa mga sudlanan sa hangin sa usa ka dapit nga bugnaw.
3. Aron paghimo sa 1 serving sa mulled cider o sa bino, ibutang ang 1/4 tasa nga nagkalainlain, 1 tasa nga duga sa apple o bino, ug 1/4 nga tasa nga tubig sa usa ka gamay nga sakto.
4. Pagdala sa usa ka hubag ug hinayhinay nga humok sa 5 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 217 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 17 mg |
| Carbohydrates | 56 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 0 g |