Ang Tilapia usa ka malumo, matam-is nga isda nga makadani sa mga bata. Alang sa kini nga tilapia nga resipe, ang isda nga tilapia pan fried, dayon gibutang sa usa ka mahayag nga sarsa nga lemon butter.
Pag-alagad niining pan-fried tilapia uban sa scalloped patatas o sinangag nga patatas ug salad spinach .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara nga lana sa oliba
- 2 ka dako nga itlog
- 1/4 nga tasa sa tibuok nga tumoy nga harina
- 1/2 ka kutsarita. kosher asin
- 1/2 ka kutsara nga bag-o nga itom nga pepper
- 1/2 ka teaspoon nga ahos nga powder
- 4 (6 ounces) tilapia fillets
- 1/2 ka tasa nga bag-ong gipuga nga lemon juice
- 1/2 nga copa nga apple juice
- 2 ka kutsara nga mantekilya
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init og lana sa oliba sa usa ka dako (14-pulgada) nga kalan-on sa medium ngadto sa medium-taas nga kainit.
- Pag-itlog sa mga itlog sa usa ka mabaw nga pinggan. Paggahin.
- Pagdukdok og harina, asin, pepper ug bawang nga powder. Gikan sa usa ka layer sa usa ka plato.
- Isubsob ang matag tilapia fillet ngadto sa itlog, dayon ang sagol nga harina, pag-uyog sa sobra.
- Dapit sa gipainit nga lana sa oliba. Pag-fry sa 5-6 ka minuto. Flip, unya magpadayon sa pagluto hangtud nga ang isda usa ka opaque ug mga tipik nga dali sa usa ka kakha.
- Kuhaa ang isda sa usa ka plato. Idugang ang lemon juice ug apple juice ngadto sa skillet. Pag-agas sa pag-scrape sa mga browned bit gikan sa ubos sa kalaha. Idugang ang mantekilya.
- Sa dihang ang mantikilya matunaw, ibalik ang isda sa skillet. Magluto sa laing 1-2 ka minuto, paghumol sa salsahan sa isda sa pagsul-ob.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 2248 |
| Total Fat | 240 g |
| Tulas nga Tambok | 38 g |
| Unsaturated Fat | 97 g |
| Cholesterol | 241 mg |
| Sodium | 733 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 10 g |