Ang Tequini usa lamang ka Martini nga ginama sa tequila base . Ang Tequinis usa ka dugang nga cocktail kay sa kung unsa ang imong gamiton alang sa usa ka tequila nga ilimnon, apan kini usa ka makalingaw nga panagsama nga nagtugot sa tequila sa pagsidlak.
Pagpili og usa ka premium blanco tequila alang sa usa ka uga nga Tequini o, kung gusto nimo, ibalik kini ngadto sa usa ka matam-is nga Tequini nga adunay usa ka premium reposado tequila ug sweet vermouth.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 1/2 ounces
- blanco tequila
- 1/2 onsa
- uga nga vermouth
- Garnish: Dash of
- Angostura bitters
- Garnish: Olive o
- lemon twist
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang tequila , uga nga vermouth ug mga bitters ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
- Himulahi uban sa usa ka olibo o lemon twist.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 106 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 42 mg |
| Carbohydrates | 24 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 5 g |